در پوسته سیگما پلاس چندین موقعیت فهرستی وجود دارد که میتوانید بسته نیاز خود آن ها را تنظیم و مدیریت کنید. برای تنظیم منوی های سایت به قسمت : نمایش / فهرست ها / مدیریت جایگاه ها رفته و در اینجا میتوانید تمامی موقعیت های موجود را مشاهده کنید:

 

لیست جایگاه های فهرست سیگما پلاس

 

در زیر به جزییات بیشتر و موقعیت تمامی منوهای قالب خواهیم پرداخت.

منوی تاپ بار : این منوی منویی است که در بالاترین قسمت سایت / سمت راست نمایش داده میشود و قابلیت افزودن زیرمنو به تعداد بینهایت را داراست:

منوی اصلی سایت : این منو همانطور که از نام آن مشخص است مربوط به منوی اصلی سایت که در کنار لوگو یا پایین آن ( بسته به سبک منو ) نمایش داده میشود.

موقعیت منوی تاپ بار و اصلی در سایت

 

 

منوی بالای پنل کاربری : زمانی که شما سبک پنل کاربران را روی نسخه یک تنظیم میکنید در بالا / چپ یک آواتار کاربر نمایش داده میشود که زمانی که روی آن آواتر کلیک میکنید یک منو نمایش داده میشود. ( نکته : این منو از آیکون پشتیبانی نمیکند!)

موقعیت منوی بالای پنل کاربری

 

 

منوی اصلی پنل کاربری : منظور از منوی اصلی پنل کاربری منویی که در تمامی استایل های پنل کاربری در سمت راست نمایش داده میشود. نکته: این منو در هر دو سبک پنل کاربری یکسان است. تمامی آیتم ها از آیکون پشتیبانی میکنند. (آموزش افزودن آیکون به منو) تصویر موقعیت این منو در پنل کاربری دو:

موقعیت منوی اصلی پنل کاربری در قالب

 

منوی دسترسی سریع و لینک های ضروری پنل کاربری ( نسخه دو ) : در پایین منوی اصلی دو موقعیت منوی دیگر در این بخش وجود دارد که یکی از آن ها منوی دسترسی سریع پنل کاربری است و شما میتوانید آن را از طریق این موقعیت تغییر دهید:

منوی دسترسی سریع و لینک های ضروری پنل کاربری

 

نکته : کلاس آیکون پیشفرض برای منوی دسترسی سریع و لینک های ضروری : fa fa-dot-circle-o میباشد. (آموزش افزودن آیکون به منو)

 

منوی موبایل هم همانطور که از اسمش مشخص است در نسخه های ریسپانسیو مانند تبلت و موبایل نمایش داده میشود و شما میتوانید هر منویی که میخواهید را برای این موقعیت تنظیم کنید. این منو از بینهایت زیرمنو ( منوی فرزند) پشتیبانی میکند.

موقعیت منوی موبایل در سیگما

 

نکته : منوی موبایل برای تمامی صفحات داخلی فعال بوده و منوی موبایل پنل کاربران بصورت جدا میباشد.

 

منوی پنل فروشندگان : در صفحاتی که برای فروشندگان طراحی شده است یک منوی ویژه علاوه بر منوی اصلی پنل کاربری نمایش داده میشود که از جمله این صفحات ، صفحات مربوط به دکان است. مانند سایر موارد میتوانید آیتم های این موارد را به راحتی مدیریت کنید. آیتم های این منو نیز از آیکون پشتیبانی میکنند. (آموزش افزودن آیکون به منو) موقعیت این آیتم در قالب:

منوی پنل فروشندگان در سیگما پلاس

 

منوی فوتر سایت: این منو در فوتر سایت بصورت افقی نمایش داده میشود و البته شما میتوانید از این فهرست برای نمایش منوهای عمودی فوتر نیز از آن استفاده کرده و در قسمت ابزارک ها تنظیم کنید.

منوی کاربران هدر: در تمامی سبک های هدر ، زمانی که پس از ورود به در هدر سایت روی نام کاربر برویم یک منویی باز میشود که شما میتوانید آن را از قسمت منوی کاربران هدر تغییر دهید. ( این منو از آیکون پشتیبانی میکند) (آموزش افزودن آیکون به منو)

موقعیت منوی کاربران هدر در قالب