ساخت مگامنو در سیگما پلاس بسیار راحت بوده و با یک حرکت ساده میتوانید مگامنوی خود را پیاده کنید.

برای این کار کافیست به قسمت فهرست ها رفته و یک فهرست جدید ایجاد کرده و یا فهرست قبلی خود را ویرایش کنید و سپس آیتم های منوی سایت خود را بصورت :

ul < li < li تنظیم کنید. یعنی یک آیتم منو اضافه کنید و برای این آیتم یک زیر منو و برای این زیر منو آیتم های دیگر را اضافه کنید.

در اینجا زیر منو به عنوان ستون مگامنو تنظیم شده و آیتم های زیرین آن به عنوان آیتم های ستون مگامنو نمایش داده میشود و در واقع هر زمان ساختار آیتم های منوی شما به صورت زیر باشد مگامنو بصورت خودکار فعال خواهد شد:

چینش آیتم ها برای ساخت مگامنو

 

نتیجه کار پس از چینش آیتم ها بصورت بالا مانند شکل زیر خواهد بود:

ساخت مگامنو در سیگما پلاس

 

نحوه تغییر تعداد ستون های مگامنو:

بصورت پیشفرض تعداد ستون های مگامنوهای ساخته شده در سیگما پلاس 4 است ، شما میتوانید هر عدد دیگری را به جای این عدد تنظیم کنید و مثلا اگر بخواهید تعداد ستون را به 6 تغییر دهید کافیست ابتدا نوع هدر سایت خود را یافته و به جای عدد 3 هر عدد دیگری که خواستید قرار دهید مثلا اگر عدد 2 را قرار دهید بصورت 6 ستونه خواهد بود یعنی هر عدد قرار دهید اگر 12 را بر آن عدد تقسیم کنیم تعداد ستون خواهد بود.

به ترتیب برای هدر های یک تا سه مسیر های زیر را در پیشخوان وردپرس دنبال کنید:

هدر شماره یک:

نمایش / ویرایشگر یا Theme Editor / پرونده‌های پوسته / template-part / پوشه headers / پوشه header-v1 / فایل menubar را ویرایش کنید و در خط 80 به جای col-md-3 به جای عدد 3 عدد مورد نظر را قرار دهید.

هدر شماره دو:

نمایش / ویرایشگر یا Theme Editor / پرونده‌های پوسته / template-part / پوشه headers / پوشه header-v2 / فایل menubar را ویرایش کنید و در خط 80 به جای col-md-3 به جای عدد 3 عدد مورد نظر را قرار دهید.

هدر شماره سه:

نمایش / ویرایشگر یا Theme Editor / پرونده‌های پوسته / template-part / پوشه headers / پوشه header-v2 / فایل menubar را ویرایش کنید و در خط 84 به جای col-md-3 به جای عدد 3 عدد مورد نظر را قرار دهید.

نکته مهم: المنتور:

در صورتی که از المنتور برای ساخت منو و هدر استفاده کرده اید نیاز است دقیقا همین تغییرات را در مسیر زیر انجام دهید:

wp-content/themes/sigma/elementor/header/header-menu.php

برچسب شده