همانطور که میدانید زمانی که یک کاربر در سایت ثبت نام میکند یا نیاز است حساب خود را تایید کند یا بازنشانی رمز عبور انجام دهد و… یک ایمیل از سمت سایت به وی ارسال میگردد. حال نحوه ویرایش این ایمیل ها ، استایل آن ها و غیره و غیره چیزی است که یک مدیر سایت نیاز دارد آن ها را براساس سلیقه شخصی خود کاستومایز کند. برای این امر کافیست در پیشخوان وردپرس به قسمت : مدیریت کاربران / تنظیمات و سپس تب ایمیل مراجعه کنید.

در این تب 13 مورد از عملیات های ارسال ایمیل به کاربران را در وضعیت های مختلف مشاهده میکنید. برای ویرایش هر کدام از این عملیات ها کافیست در مقابل ردیف مربوطه روی ستون مربوط به تنظیمات و آیکون کلیک کنید. برای مثال من ایمیل “ایمیل خوش آمد گویی حساب کاربری ” را باز میکنم:

آموزش مدیریت ایمیل های ارسالی به کاربران در سیگما پلاس

 

  • برای غیرفعال سازی ارسال این عملیات کافیست یک همان بالا یک بار روی عنوان عملیات کلیک کنید یا تیکت آن را غیرفعال کنید.
  • در قسمت “خط موضوع” عنوان ایمیلی که به کاربر ارسال خواهد شد را مشخص کنید.
  • عنوان پیشفرض Welcome to {site_name}! است ، {site_name} نام سایت است یعنی اگر من به جای این عنوان پیشفرض قرار دهم “به {site_name} خوش آمدید” و عنوان سایت من “سایت سیگما پلاس باشد” به کاربر ایمیلی با عنوان “به سایت سیگما پلاس خوش آمدید” ارسال خواهد شد.
  • در قسمت “پیام بدنه ” محتوای ایمیلی که میخواهید ارسال شود را میتوانید مدیریت کنید. نکته ای که در این خصوص وجود دارد این بخش از تمامی تگ های HTML پشتیبانی میکند و شما میتوانید یک طرح یا استایل دلخواه برای بدنه ایمیل خود استفاده کنید. از ادیتور وردپرس هم میتوانید کمک بگیرد.
  • در قسمت بدنه با استفاده از {login_url} میتوانید لینک ورود به سایت را فراهم کنید.

در پایان نتیجه کار بصورت زیر شد:

طرح نمونه قالب ارسال ایمیل در سیگما پلاس

 

در قسمت ادیتور شما میتوانید از Plain text های مختلف برای این منظور استفاده نمایید. که برای دستیابی به لیست کامل آن ها میتوانید از این لینک استفاده کنید.

نکته : تغییر تمامی عملیات ها مانند بالا بوده و شما میتوانید هر کدام از 14 مورد موجود را که نیاز داشتید فعال یا غیرفعال کرده و یا آن ها را مدیریت کنید.

 

تغییر آدرس ایمیل ارسالی به کاربران:

ایمیل های ارسالی به سمت کاربران از یک ایمیل مشخص صورت میگرد و ممکن است که آدس پیشفرض یا info@hamkarwp.com باشد که باید آن را تغییر دهید.

برای این منظور در همین صفحه به پایین ترین قسمت اسکرول کنید و در “ایمیل مدیریت” را بیابید.

حال در اینجا شما به جای ایمیل مدیریت : ایمیل خودتان ، به جای “ایمیل ها نمایش داده می شوند از” را به نام سایت خود تغییر دهید.

همچنین “ایمیل ها از نشانی نمایش داده می شوند” را نیز به آدرس ایمیل خود تغییر دهید.