با سلام خدمت همراهان عزیز همکار وردپرس در این آموزش قصد داریم تا شما را با نحوه نصب دموهای جدید و دموهایی که از نسخه قبل وجود داشتند اما در این شماره 5 سیگما با المنتور طراحی شده اند، آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه شوید.

 

توجه: در صورتی که قالب نسخه 5 سیگما را به روش ” بسته نصبی ” نصب کرده باشید نیازی به انجام مراحل زیر نبوده و همه از قبل تنظیم شده در سایت شما خواهند بود.

 

برای انجام نصب دموهای جدید باید قالب سیگما بر روی سایت شما به ورژن 5 ارتقا داده شده باشد. حال بعد از بروز رسانی قالب، ابتدا افزونه المنتور رایگان را از مخزن وردپرس دانلود نمایید.

فایلی که از سایت ژاکت دریافت نموده اید، پوشه ” Elementor JSON ” در درون پوشه ” 5-Data Dummy “ را برای انجام نصب دموها و… نیاز داریم.

در درون پوشه ” Elementor JSON ” چهار پوشه ی دیگری وجود دارد

1- Footer   – در درون پوشه Footer شش سبک آماده برای فوتر وجود دارد.

2- Header   – در درون پوشه Header شش سبک آماده برای هدر وجود دارد.

3- Homepage    – در درون پوشه Homepage هفت سبک آماده برای صفحات آماده وجود دارد.

4- Post&Page   – در درون پوشه Post&Page دو سبک آماده برای نمایش پست ها و برگه ها وجود دارد.

 

حال در ادامه :

بعد از نصب المنتور، برای نصب محتویات پوشه هایی که در بالا توضیح دادیم، از منوی پیشخوان – قالب ها مراجعه نمایید.

همانند تصویر زیر روی دکمه ” درون ریزی قالب ها ” کلیک کنید تا باکس مربوطه برای درون ریزی نمایش داده شود. ( فقط فایل با پسوند json را آپلود نمایید )

شما می توانید تک به تک فایل هایی که در پوشه ” Elementor JSON “ قرار دارند، طبق تصویر بالا درون ریزی نمایید.

بعد از اینکه فایل های با پسوند json را آپلود کردید طبق تصویر پایین همگی در بخش ” نمونه های ذخیره شده ” المنتور قابل مشاهده خواهد بود.

 

در ادامه :

از منوی پیشخوان سه بخش متفاوت با نام ها ” فوتر ساز سیگما ” و ” هدر ساز سیگما ” و قالب ساز سیگما ” را مشاهده می کنید.

این سه بخش به چه دلیل در قالب سیگما نسخه 5 اضافه شده اند؟

در قالب سیگما نسخه 5 به دلیل اینکه دست کاربر برای طراحی سایت خود کاملا باز باشد و هیچگونه محدودیتی وجود نداشته باشد، این سه بخش اضافه شده است. در این بخش شما می توانید هدر، فوتر یا دموهای آماده که ما در درون پوشه ” Elementor JSON ” قرار داده ایم را استفاده کنید یا اینکه خودتان بی نهایت هدر و فوتر و دموی جدید طراحی کرده و در تک به تک صفحات و… مجزا طراحی نمایید.

چگونه این هدر، فوتر و… را برای سایت خود استفاده نماییم.

برای مثال ” فوتر ساز سیگما ” را برای شما شرح می دهیم اما بخش ” هدر ساز سیگما ” و ” قالب ساز سیگما ” نیز کاملا مشابه ” فوتر ساز سیگما ” عمل می کند. پس اگر ادامه آموزش را دنبال کنید، می توانید مابقی بخش ها را نیز به همین روش انجام دهید.

1- در بخش ” فوتر ساز سیگما ” بر روی افزودن جدید کلیک نمایید.

2- حال یک نام برای فوتری که ایجاد کرده و یا فایل آماده درون ریزی خواهید کرد، انتخاب کرده و بر روی ” انتشار ” کلیک کنید.

3- سپس این برگه را با المنتور ویرایش کنید تا همانند تصویر زیر با محیط المنتور روبرو شوید.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید یک صفحه خالی برای شما نمایش داده می شود. اگر قصد دارید یک فوتر جدید طراحی نمایید کافیست المان ها را از راست به چپ آورده و یک فوتر جذاب را طراحی نمایید. اما اگر مایل هستید تا از فوتر های آماده قالب سیگما استفاده نمایید. به بخشی که در تصویر بالا مشخص شده است کلیک نمایید.

حال طبق تصویر زیر به بخش ” قالب های من “ مراجعه نمایید. در این بخش تمامی فایل های json که قبلا آپلود کرده اید را مشاهده خواهید کرد.

حال هر فوتری که مدنظر دارید را از طریق دکمه ” درج “ به صفحه المنتور منتقل کنید.

برای نمونه ” Footer04 ” را منتقل می کنیم. طبق تصویر زیر فوتر شماره چهار برای ویرایش آماده می باشد. در این صفحه می توانید هر نوع تغییری را اعمال کرده و در نهایت ذخیره یا انتشار را کلیک کنید.

سپس به بخش ” فوتر ساز سیگما ” در منوی پیشخوان مراجعه نمایید. فوتری که در بالا تنظیم کرده بودید همانند تصویر زیر در این بخش برای شما نمایش داده خواهد شد.

بعد از اینکه فوترها، هدرها و قالب های آماده سیگما را منتقل کردید و یا طرح های جدیدی برای این بخش ها طراحی کرده و همانند تصویر بالا طرح های ایجاد شده را مشاهده خواهید کردید.

ذکر یک نکته:

اگر طرحی را برای بخش ” قالب ساز سیگما ” منتقل کرده و یا اینکه طراحی کرده باشید مورد زیر را در نظر داشته باشید.

قالب مدنظر خود را ” ویرایش ” کنید. ( مشخص کنید که این قالبی که من طراحی کرده ام چه نوع قالبی می باشد؟ آیا برای محصول بکار خواهم برد یا برای نوشته یا اینکه یک برگه خواهد بود.

بعد از اینکه ویرایش کردید طبق تصویر زیر یک مورد را انتخاب کرده و ذخیره کنید.

حال یک مرحله مانده.

به بخش برگه ها مراجعه کرده و یک برگه جدید را ایجاد کنید. در بخش پایینی برگه تنظیمات مربوط به تنظیم فوتر و هدر را مشاهده می کنید. طبق تصویر فوتر و هدر را برای این برگه مشخص نمایید. همچنین از بخش ” ویژگی های برگه ” نیز قالب آماده ای که از بخش ” قالب ساز سیگما ” طراحی و یا درون ریزی کرده بودید را انتخاب کنید.

در نهایت با کلیک بر روی ” انتشار ” یا ” بروز رسانی ” این برگه می توانید پیشنمایش این برگه را با هدر، فوتر و قالب از پیش طراحی شده مشاهده نمایید.